Onderzoek aan HNT in aubergine
Auberginetelers streven naar een energiebesparing van 25 procent door op hun bedrijven de principes van Het Nieuwe Telen (HNT) door te voeren.
Via telersvereniging TuinbouwTechniekOntwikkeling (TTO) doen Nederlandse auberginetelers gezamenlijk onderzoek naar de mogelijkheden van Het Nieuwe Telen (HNT).
Daarvoor is vier maanden geleden een proef ingeplant bij kwekerij Greenbrothers in Zevenbergen. Naast energiebesparing proberen de auberginetelers ook een productieverhoging te realiseren.
Twee energieschermen
In de HNT-afdeling van 3.500 vierkante meter op de onderzoeklocatie wordt onder meer gewerkt met twee energieschermen, een luchtbehandelingskast met binnen- en buitenluchtaanzuiging, een systeem met naverwarming en een Verti-Fan voor het verbeteren van de luchtverdeling.
Het traject voor HNT in de aubergineteelt is opgezet voor een periode van twee jaar. TTO koppelt de kennis en ervaring over HNT uit andere teelten om de juiste vervolgstappen te kunnen zetten.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
-
4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-
JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER (ZUI) #695953
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag21° / 15°70 %
-
Donderdag21° / 15°40 %