Hendrix: boerderijstichtingen aan zet
Boerderijstichtingen kunnen stoppende boeren en toekomstige boerderijeigenaren meer samenbrengen bij het behoud van historische boerderijen. Dat geeft erfgoeddeskundige Gerard Hendrix aan.
Herbestemming van boerderijen was het hoofdthema van het Jaar van de Boerderij 2013. In het boek ‘Van herbestemming naar hergebruik’ van Agrarisch Erfgoed Nederland belicht onder anderen Hendrix de resultaten van het Jaar van de Boerderij 2013.
Dynamiek
Hendrix ziet een grotere rol voor boerderijenstichtingen weggelegd.
‘Het is een taak van boerderijstichtingen om meer naar de dynamiek in het gebied te kijken bij het herbestemmen van historische boerderijen. Het behoud van historische boerderijen is geen geïsoleerde zaak. Koppel het behoud van boerderijen aan landgoedontwikkelingen en science parken.’
Schaalvergroting
Daarbij komt dat door schaalvergroting boeren minder oog hebben voor historische boerderijen, stelt Hendrix.
‘Oude boerderijen staan vaak alleen maar in de weg. Met de boerderijen verdwijnt ook het landschap. Doorgroeiende boeren hebben andere zorgen. De wegen gaan steeds verder uit elkaar. Daarom is de rol van boerderijenstichtingen juist in deze tijd zo belangrijk.’
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
-

New Holland TN75VA
2005, P.O.A.
-

John Deere 6M 150 trekker (REU) #778487
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 5°30 %
-
Woensdag11° / 7°70 %
-
Donderdag12° / 4°20 %











