Geitenmelkprijzen nog nooit zo hoog
De gemiddelde voorschotmelkprijs van geiten bedroeg december 2013 67,49 euro per 100 kilo standaardmelk. Vergeleken met dezelfde maand het jaar ervoor is dat een toename van 9,20 euro per 100 kilo, ofwel een plus van 15,8 procent. Dat meldt het Productschap Zuivel (PZ).
Niet eerder waren de berekende gemiddelde melkprijzen zo hoog als in de afgelopen twee maanden. Het vorige record was 60,08 euro in januari 2013.
Ten opzichte van de vorige publicatie van oktober steeg de gemiddelde melkprijs opnieuw sterk met 7,50 euro per 100 kilo.
Hogere standaardgehalten
Dat komt door een combinatie van hogere standaardgehalten, de vele vet- en eiwitprijsverhogingen en de wintertoeslagen van Amalthea en BGNN in december.
HGM verhoogde in de afgelopen twee maanden de vet- en eiwitprijzen het meest met omgerekend 5 euro per 100 kilo standaardmelk.
De kwaliteitstoeslag van 0,20 euro per 100 kilo melk voor het laatste kwartaal is als incidentele betaling verwerkt in de voortschrijdend gemiddelde melkprijs van de laatste twaalf maanden.
Verhoogd
CBM, Milkconnect en Amalthea hebben de vet- en eiwitprijzen in zowel november als december verhoogd met in totaal 3,90 euro, respectievelijk 3 euro en 1,81 euro per 100 kilo melk.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-
Castel Garden XM140 HD
2020, P.O.A.
-
Case IH PUMA 220 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°10 %
-
Zondag21° / 13°60 %
-
Maandag21° / 12°10 %