'Handel flinke steun veesector'
Zonder veehandel heeft de veehouderij zich niet zo kunnen ontwikkelen, zoals dat nu is gebeurt, vindt Piet Thijsse. Hij neemt afscheid als voorzitter van de Nederlandse Bond van Handelaars in Vee.
Hij denkt hiermee bijvoorbeeld aan het vinden van afzetmogelijkheden van varkens, waardoor deze sector kon groeien: 'De helft van de in Nederland geboren varkens gaat de grens over. De handel zorgde voor de nodige afzet.'
Datzelfde geldt in zijn ogen voor de import van kalveren, wat goed is voor de vleeskalverensector.
Crises
Verder ziet Thijsse dat mkz en varkenspest enorm veel directe en indirecte impact hadden op de veehouderij. De handel heeft nu - in zijn ogen onnodig - last van.destijds impopulaire regelgeving.
‘Tijden veranderen. Met de huidige moderne I&R zijn dieren goed traceerbaar. Vervelend dat nog altijd weidedieren niet op de veemarkt mogen komen. Dat zou wel mogelijk moeten zijn’, vindt de vertrekkend voorzitter.
· Lees meer hierover zaterdag in Nieuwe Oogst.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH Trekhaak MXU/MAXXUM T6
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely LOTUS 900
Gebruikt, P.O.A.
-

Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-

Perfect weidebloter LB-185
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %














