Collectieve pensioenregeling voor zzp'ers
De grootste belangenorganisaties van zelfstandigen gaan vormgeven aan een collectieve pensioenregeling voor zelfstandigen. Belangrijk kenmerk van deze pensioenregeling is vrijwilligheid, meldt staatssecretaris Jetta Klijnsma (SZW).
Deelnemers kunnen zelf bepalen hoeveel ze periodiek inleggen. Dat mag ook flexibel, gezien de wisselende inkomsten van zzp'ers, geeft de bewindsvrouw in de Tweede Kamer aan.
In het Pensioenakkoord van december 2013 is afgesproken dat het pensioenvermogen niet aangesproken hoeft te worden om in aanmerking te komen voor bijstand.
Overleg
In het overleg met de vertegenwoordigers van zelfstandigenorganisaties gaf Klijnsma samen met staatssecretaris Frans Weekers van Financiën aan dat het kabinet dit initiatief van harte ondersteunt.
De bewindslieden bespraken gisterochtend met Stichting ZZP Nederland, Platform Zelfstandige Ondernemers, FNV Zelfstandigen, Zelfstandigen Bouw en VZZP de pensioenregeling.
Collectief belegd en beheerd
De ingelegde gelden worden collectief belegd en beheerd. Er is sprake van een van tevoren bepaalde uitkeringsduur, licht Klijnsma toe.
De zelfstandigenorganisaties willen de regeling uit laten voeren door een beleggingsinstelling zonder winstoogmerk. Een en ander wordt in wetgeving verankerd en kan dan op 1 januari 2015 van start gaan.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (BS) #692697
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 155 (EL) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (WD) #335633
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %