CDA: boerenbelasting melkkoe PvdA
CDA-Statenlid Fernande Teernstra reageert verbaasd op het plan van PvdA-raadslid Jelle de Visser en Wetterskip Fryslân-bestuurder Remco Admiraal om onderhoud van de boerenweg te laten betalen door boeren.
'Het PvdA-raadslid redeneert: als de landbouwgrond op papier meer waard is, kunnen boeren ook extra belasting betalen om de openbare wegen op te knappen. Maar dit is de omgekeerde wereld', stelt Teernstra.
'Het kan toch niet zo zijn dat Friese boeren een melkkoe worden van de PvdA?'
Ander vrachtverkeer
Het CDA-Statenlid wijst op ander vrachtverkeer, op mechanisatiebedrijven en overige voertuigen die over de wegen rijden. 'Wat De Visser en Admiraal vergeten, is dat er dankzij agrarische ondernemers een toenemende werkgelegenheid is in Friesland.'
Meer belasting is volgens de partij geen oplossing.
'Geen boerenbelasting'
In een moeilijke tijd waar het voor jonge boeren steeds lastiger is om bij de bank geld te lenen voor de bedrijfsopvolging, komt het PvdA-plan volgens het Statenlid op het verkeerde moment op de verkeerde plek.
Voor maatschappelijk draagvlak investeert de boer onder meer in agrarisch natuurbeheer. 'Die bijdrage vragen we als politiek van boeren. We vragen geen extra boerenbelasting', besluit Teernstra.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt Former 920C middenafleg hark
Nieuw, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %