LEI: leghennenhouders leveren in
Leghennenhouders hebben een mager jaar achter de rug. Het gemiddelde inkomen uit het bedrijf is met 2 ton gekelderd. Dat blijkt uit de jaarlijkse inkomensramingen die LEI Wageningen UR vandaag heeft gepubliceerd.
Het LEI beraamd het inkomen van leghennenhouders in 2013 op min 104.000 euro per onbetaalde arbeidsjaareenheid (oaje). Verleden jaar was dit een positief saldo van 103.000 euro per oaje. De daling wordt veroorzaakt door een lagere eierprijzen en gestegen voerkosten.
Het LEI spreekt van een nieuw dieptepunt waarmee het herstel van 2012 teniet is gedaan. De schommeling is deels veroorzaakt door de verplichte omschakeling van traditionele kooihuisvesting naar alternatieve huisvesting.
Vleeskuikens
Vleeskuikenhouders hebben een positief inkomen, maar door hogere voerkosten daalt dit van 37.000 naar 21.000 euro per oaje.
Een onbetaalde arbeidsjareneenheid staat gelijk aan een onbetaalde arbeidskracht - zoals de ondernemer en zijn gezinsleden - die per jaar tweeduizend uur of meer werkt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.410
-

Valtra G125 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 442 achtermaaier
2025, € 24.941
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER INCL 42" MULCH MAAIDEK (REU) #777319
Gebruikt, € 6.436
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %











