Uien drogen nauwelijks in het zwad
Het drogend effect van zaaiuien in het zwad valt tegen. Dit blijkt uit oriënterend onderzoek van DLV en het praktijknetwerk Ui-en-ergie.

Onderzoek vorig jaar toonde al aan dat uien na een veldperiode van vier tot zeven dagen maximaal 1 tot 2 procent drogen. Ook bij zonnig weer valt de droging tegen, bleek dit jaar.
Vooral in de ochtend blijven de uien op het land lang nat. Vooral tijdens wisselend weer trekt veel vocht vanuit de grond in het zwad.
DLV stelde wel vast dat de uien in het zwad snel opwarmen door de zon. Op zonnige dagen kan de temperatuur in het zwad stijgen tot 35 graden Celsius, terwijl de dagtemperatuur dan niet hoger is dan 23 graden Celsius.
Veldperiode inkorten
Op basis van dit onderzoek adviseert DLV om de veldperiode voor zaaiuien in te korten. In de schuur drogen de uien sneller en efficiënter.
Ook is het van belang om de uien op te laden op een zonnige dag, dat spaart stookkosten en droogtijd.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MM) #692930
Gebruikt, € 6.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (BS) #692318
Gebruikt, € 4.148
-
John Deere Tractor 6150R (BV) #57088
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag23° / 12°10 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %