Wetterskip onderzoekt beregening zeewater
Pootgoedtelers in kustgebieden willen eventueel beregenen met zeewater om rooibeschadiging te voorkomen. Wetterskip Fryslan onderzoekt de gevolgen voor de verzilting.
Door de droogte staan veel rooimachines van pootgoedtelers inmiddels stil. Telers willen zo snel mogelijk beregenen om rooibeschadiging tegen te gaan.
In kustgebieden in Friesland, Groningen en eventueel in Noord-Holland is het een optie om daarvoor zeewater te gebruiken. Waterschappen en dan vooral Wetterskip Fryslan willen vooraf in beeld hebben wat de gevolgen zijn voor verzilting.
Sloten niet volpompen
'Het gaat om watergiften van 10 tot 15 millimeter en dat is niet veel', zegt Upt Hiddema van de werkgroep pootaardappelen van LTO. 'Wel is al duidelijk dat waterschappen niet zullen toestaan dat sloten worden volgepompt met zeewater.'
Als beregening met zeewater wordt toegestaan dan kunnen pootgoedtelers volgens Hiddema eventueel met tankwagens zeewater naar hun percelen transporteren. De LTO-bestuurder hoopt dat snel duidelijk wordt of zeewater mag worden gebruikt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 7.250
-

John Deere 5058E trekker 24/12 (HEN) #780326
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %









