Dijksma wil snelle oplossing importverbod
Staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) dringt bij de Europese Commissie (EC) aan op een snelle oplossing voor het importverbod van pootaardappelen, consumptieaardappelen en plantgoed naar Rusland.
Het importverbod betreft plantaardige producten uit de Europese Unie. Gezien het handelsbelang van Nederland wil Dijksma dat de EC niet te lang wacht met vervolgstappen.
De staatssecretaris van Economische Zaken schrijft dit in een brief aan de Tweede Kamer na vragen van VVD-kamerleden Lodders, De Liefde en Ten Broeke. Wel onderstreept ze het belang dat de lidstaten en de EC in het overleg met Rusland samen optrekken.
Fytosanitair systeem
'Wij steunen de Europese Commissie in haar voorstel om de traceerbaarheid van plantmateriaal tussen lidstaten te verbeteren. Verder zijn wij bereid om ons fytosanitair systeem te laten auditen door de Russische autoriteiten om het vertrouwen te versterken', geeft Dijksma aan.
Ze voegt eraan toe dat ze het initiatief zal nemen om samen met de boomteeltsector te kijken of voor plantmateriaal meer fytosanitaire garanties zijn in te bouwen.
Goede dialoog
Rusland stelde per 1 juli het importverbod in vanwege onvrede over het fytosanitaire systeem in de Europese Unie (EU). Dijksma gaat er vooralsnog vanuit dat de EU en de Russische Federatie via een goede dialoog tot een oplossing komen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692669
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Tractor 6090M (LH) #691710
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 2032R (SO) #30306
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %
-
Zaterdag26° / 17°30 %