Zitmaaier wint stroom uit remenergie
Fabrikant Frisian Motors uit het Friese Bakkeveen heeft sinds enige tijd een Europese primeur met de FM-70 Zero-Turn. Een 100 procent elektrisch aangedreven zitmaaier.
De nieuwe 2013-uitvoering kreeg een extra snufje innovatie toegevoegd. Bij het afremmen laadt de zitmaaier zichzelf op door gebruik te maken van de vrijgekomen energie tijdens het remmen.
Remenergie wordt 'regeneratief' gebruikt, zo heet het in vaktermen. ‘Bij de elektrische auto is dit al een standaard feature, maar voor elektrische zitmaaiers was het tot nu toe een te dure optie in verhouding tot de opbrengsten van de stroom’, zegt Theo de Jong, directeur van Frisian Motors.
Maaier remt vanzelf
De bestuurder merkt niets bijzonders tijdens het rijden, de maaier remt vanzelf af als je het rijpedaal loslaat en op het display kun je precies zien hoeveel stroom er teruggaat naar de accu.
De machine heeft nu een continue maaitijd van ruim 2 uur en is geschikt voor een grasmat van circa 7.000 vierkante meter.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-

Lemken Karat 10 cultivator (MID) #29023
Gebruikt, € 14.500
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Maandag28° / 12°0 %
-
Dinsdag30° / 14°0 %
-
Woensdag21° / 12°0 %











