Utrecht: 'superprovincie wankel onderbouwd'
Provincie Utrecht heeft bij monde van gedeputeerde Mariëtte Pennarts (bestuurlijke zaken) vraagtekens gezet bij de voorspelde besparingen van een superprovincie.
Een fusie van Flevoland, Noord-Holland en Utrecht zou jaarlijks tussen de 22 en 70 miljoen euro besparen, volgens minister Ronald Plasterk van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Dat bleek uit zijn gisteren gepresenteerde herindelingsontwerp. ‘De cijfermatige onderbouwing daarvan is uitermate wankel’, reageert Pennarts.
Experimenteren
De cijfers zijn vooral erg vaag, doordat er nog niet duidelijk is wat de taken en verantwoordelijkheden van de beoogde provincie worden, vindt de gedeputeerde.
Ook is ze kritisch op het feit dat dit voorlopig het enige ‘landsdeel’ wordt. ‘Het risico is dat er straks een megaprovincie is en negen kleinere. De bestuurlijke indeling is niet iets om mee te experimenteren.’
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %











