Grote mestfraude zaak in Vlaanderen
In België wordt een mesthandelaar verdacht van grootschalige fraude. De zaak kan volgens Belgische media uitmonden in één van de grootste mestschandalen van Vlaanderen.
Een man en een vrouw uit de Kempense gemeente Balen worden ervan verdacht minstens zes jaar de milieuwetgeving te hebben overtreden. Ze zouden hebben geknoeid met aangiftes bij de Mestbank.
Volgens Belgische media zouden de illegale netto-verdiensten op bijna 1,15 miljoen euro aan zwart geld liggen.
Illegale lozingen
De zaak begon in 2006 toen een buurman van de mesthandelaar bij de politie aangifte deed van illegale lozingen, meldt het Vlaams Infocentrum land- en tuinbouw op haar website.
Landbouwers uit heel Vlaanderen brachten hun mest naar Balen. Ze betaalden de handelaar daar veel geld voor. Hij zou de mest uitrijden op landbouwgrond, maar had amper een paar hectare ter beschikking.
Overschot weglekken
'Het overschot van de mest liet hij bewust weglekken uit zijn mestputten' schrijven de media. Zo'n 4.000 hectare landbouwgrond zou daarmee te zwaar zijn bemest.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5100M trekker (ETT) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 6155R TREKKER AP (HAE) #60472
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #777336
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6 215R trekker (ETT) #90162
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %












