Rekenkamer: weinig gang dierenwelzijn
Het dierenwelzijnsbeleid van het ministerie van Economische zaken heeft sinds 2008 weinig vooruitgang geboekt. Dat stelt de Algemene Rekenkamer in een rapport over verduurzaming van de intensieve veehouderij.
Vooral de sectoren varkens en vleeskuikens leven dierenwelzijnsbesluiten nog onvoldoende na, stelt de Rekenkamer.
Door bezuinigingen laat de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit de handhaving van de regels over aan de sector zelf. Dat leidt echter niet tot verbetering, meent de Rekenkamer.
Uitstel
Daarbij wordt de invoering van strengere eisen voor dierenwelzijn door de overheid vaak uitgesteld vanwege economische overwegingen in de intensieve veehouderij.
De Rekenkamer vindt dat er strengere controles moeten komen op naleving van dierenwelzijnseisen.
Huisvesting
In een reactie zegt staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken dat de sector wel vooruitgang boekt. Daarbij verwijst ze naar een aantal aanscherpingen van regels voor huisvesting van varkens en kippen.
Ook wijst de bewindsvrouw op een aantal initiatieven uit de sector zelf die de staatssecretaris faciliteert, zoals afspraken over het stoppen van onverdoofd castreren van biggen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 130 trekker (HAE) #780587
Gebruikt, € 124.950
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (BRU) #335633
Gebruikt, € 5.168
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











