Geen compensatie Waddengas
Provincies Fryslân en Groningen hoeven niet te rekenen op extra compensatiegeld voor meer gaswinning onder het Wad. Minister Henk Kamp (EZ) heeft dat gemeld na Kamervragen.
In het Wad wordt 15 miljoen kuub extra gas gewonnen. In totaal mag er nu 26 miljard kuub worden weggehaald. De extra winning heeft wel bodemdaling tot gevolg. Daarom ligt deze winning ook gevoelig.
Bij exorbitante bodemdaling hanteert het ministerie het 'Hand-aan-de-kraanprincipe'. De winning kan indien noodzakelijk direct worden stilgelegd.
Minder vogels
Tweede Kamerleden hadden ook gevraagd naar het standpunt van de minister over de gevolgen voor de natuur. Kamp verzekerde de Kamerleden dat de bodemdaling niet leidt tot minder vogels op het Wad.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra 6350 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag22° / 12°10 %













