'Recall rigoureus, maar begrijpelijk'
De Nederlandse vleessector erkent dat de recall van 50.000 ton vlees door de NVWA rigoureus is, maar heeft begrip voor de actie. Dat zegt de Stichting Vlees.

'Als de NVWA via het bedrijf geen informatie naar boven kan halen en de administratie deugt niet, dan schrijft de wet voor dat het product moet worden teruggehaald', legt woordvoerder Dé van de Riet van Vlees.nl uit.
De mega-operatie betreft 130 bedrijven in Nederland en 357 bedrijven in het buitenland. Die namen gehakt af waarin vleesverwerker Willy Selten uit Oss paardenvlees had verwerkt.
Omzetderving
De recall gaat de vleessector miljoenen euro's kosten. Wie voor de kosten opdraait van omzetderving, moet als alles achter de rug is, worden uitgezocht, zegt Van de Riet.
Voor negatieve effecten op het imago van de totale vleesindustrie is Van de Riet niet bang. 'Al sinds het begin van deze affaire is het publiek er gelaten onder. Dat is niet veranderd. Wij kunnen laten zien dat we zelfreinigend vermogen hebben en een goed kwaliteitssysteem, goede borging en goede tracking en tracing.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WCH) #692179
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WCH) #60943
Gebruikt, € 5.247
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag31° / 18°65 %
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %