Nominatie Hooglandgemaal rijksmonument
Het voor de landbouw in Zuidwest-Friesland zo belangrijke J.L.Hooglandgemaal in Stavoren heeft een nominatie gekregen op de mogelijke nieuwe rijksmonumenten. Het gemaal is van Wetterskip Fryslân.
Het markante J.L. Hooglandgemaal in Stavoren is eigendom van Wetterskip Fryslân en is in de jaren zestig ontworpen door architect P. de Vries. Het elektrische gemaal is van essentieel belang voor een veilig en droog Fryslân, zo meldt Weterskip.
Vanwege de zeespiegelstijging en de veranderende neerslagpatronen heeft Wetterskip Fryslân in 2009 het gemaal gerenoveerd en uitgebreid.
Aanwijzingsprocedure
Naar verwachting zal minister Bussemaker dit najaar bekend maken of het J.L. Hooglandgemaal van Wetterskip Fryslân een rijksmonument wordt. Maar de lijst van nieuwe rijksmonumenten is nog niet definitief.
Minister Jet Bussemaker heeft de lijst voor advies voorgedragen aan de Raad voor Cultuur.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (LH) #691673
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BV) #692433
Gebruikt, P.O.A.
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 11°10 %
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag21° / 9°5 %