‘Kansen voor boomteelt in GLB’
Het nieuwe Europese Gemeenschappelijke Landbouwbeleid (GLB) wordt ook voor de boom- en vaste plantenteelt vastgesteld. De ‘vrije teelten’ kunnen straks, waarschijnlijk vanaf 2015, meedoen.
Boomtelers vragen zich onder meer af wat de door Brussel voorgestelde vergroeningsmaatregelen en dan vooral de aan te wijzen ‘ecologische aandachtsgebieden’ betekenen. ‘Onze sector is al groen’, betoogde een van de aanwezigen.
In het Europese plattelandsbeleid komen mogelijkheden voor boom- en vaste plantentelers die willen investeren in kennis en onderzoek, zoals het European Innovation Partnership voor de landbouw, verklaarde Osinga. Hierin kunnen groepen kwekers en onderzoekers samen onderzoeksvragen formuleren en voorstellen schrijven. Het GLB biedt ook mogelijkheden voor de oprichting van erkende producentenorganisaties en inter-brancheorganisaties om zo als sector te kunnen investeren in kwaliteit en promotie als Productschap Tuinbouw er niet meer is.
In het nieuwe plattelandsbeleid komen ook mogelijkheden voor verzekeringen tegen ziekten en plagen en extreem weer.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 6230 TRACTOR (OLD) #706375
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6510
Gebruikt, € 24.500
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %















