Windhoos treft kassen Bergschenhoek
Een aantal glastuinbouwbedrijven in Bergschenhoek is dinsdagochtend vroeg door een zware windhoos getroffen. Zeker drie bedrijven hebben grote schade opgelopen.
Het gaat om een paprikakwekerij en twee gerberakwekerijen, allen deel uitmakend van het samenwerkingsverband het 'Cluster Bergschenhoek'. Omdat de kassen nu deels open liggen en de nachten erg koud zijn, wordt aanzienlijk vervolgschade verwacht.
Van het grootste bedrijf kan 1 hectare als verloren worden beschouwd. Dit deel moet bijna volledig herbouwd worden. Bij een ander bedrijf zijn grote gaten geslagen in het kasdek. Hier moet zowel glas als grote delen van het schermdoek gerepareerd worden. Op de derde kwekerij zijn zo’n 400 ruiten gesneuveld.
Reparatie
Er wordt momenteel door zo'n zeventig kassenbouwers gewerkt aan spoedherstel van de schade. De hersteltijd loopt naar verwachting uiteen van één week tot twee maanden.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland frontgewichten
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag14° / 4°5 %
-
Zaterdag14° / 2°0 %
-
Zondag13° / 1°10 %











