Greenery ijsbergsla uit Frankrijk
The Greenery zet belangrijke stappen in de lokale productie van ijsbergsla in Zuid-Frankrijk. Eind 2012 is de eerste krop van Greenery-telers Fa. Ursum-Zuurbier en firma Pater Broersen ten noorden van Toulouse geoogst.
IJsbergsla neemt in populariteit toe in Frankrijk. De vraag naar lokaal product deed Greenerytelers Fa. Ursum-Zuurbier en firma Pater Broersen daarom besluiten om een teelt van vijftien hectare ijsbergsla op te zetten ten noorden van Toulouse.
Ervaring
The Greenery en haar telers passen de ruime ervaring van de slateelt in Nederland toe in Frankrijk. Daarbij wordt rekening gehouden met een verschil in klimaat, grondsoort en groeiomstandigheden.
Dankzij de teelt in Zuid-Frankrijk, kan The Greenery het teeltseizoen van ijsbergsla verlengen. 'In het komende seizoen willen we in april beginnen met oogsten in Frankrijk, tot het moment dat er, vanwege de warmte, lokaal geen product meer te telen is.
Franse oogst
'Op dat moment stappen we over op het Nederlandse product. In de nazomer pakken we de draad weer op met de Franse oogst', geeft slateler Dave Smit van Pater Broersen aan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (LIE) #692279
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
-

Tractorbumper 800 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %











