Onderzoek naar VTEC bij kalveren
Voor rosékalveren komt onderzoek naar vaccinatie tegen verotoxine producerende E.coli bacteriën (VTEC). Mensen kunnen bij infectie van deze bacterie ernstig ziek worden.
Runderen zelf zijn symptoomloos drager van de bacterie. Een manier om de uitscheiding te verminderen is vaccineren. In andere landen zijn hier gunstige resultaten mee geboekt. Het onderzoek wordt uitgevoerd bij rosékalveren omdat op deze bedrijven het onderzoek het meest effectief kan worden uitgevoerd.
De projectgroep, waarbij ook LTO is betrokken, zoekt vijftien representatieve bedrijven die rosékalveren houden. Deze kalverhouders krijgen een vooronderzoek om uiteindelijk zes geschikte bedrijven over te houden voor het vervolgonderzoek.
Deelnemende bedrijven krijgen een vergoeding. Tevens wordt de garantie afgegeven dat de deelnemende kalverhouder wordt gevrijwaard van eventuele schade, die zich bij de uitvoering van het onderzoek zou kunnen voordoen.
Belangrijk
'Wij vinden het belangrijk dat er voldoende bedrijven met rosékalveren meedoen aan deze proef', zegt secretaris Henk Boelrijk van de vakgroep Vleeskalverhouderij. 'Meedoen aan de proef biedt meer inzicht in de gezondheidsituatie op de bedrijven.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (MOL) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr Agrotron 6150 TTV tractor (REU) #776304
Gebruikt, € 92.500
-

4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %














