Een visie voor Volkerak en Grevelingen
Het kabinet gaat één rijksstructuurvisie opstellen voor de Grevelingen en Volkerak-Zoommeer. Kernpunten zijn de terugkeer van beperkt getij op de Grevelingen, de waterberging op de Grevelingen en de vraag of er wel of geen zout Volkerak-Zoommeer moet komen.
Dat heeft I&M-minister Melanie Schultz van Haegen de Tweede Kamer laten weten.
De nieuwe rijksstructuurvisie Grevelingen en Volkerak-Zoommeer moet 'als punt op de horizon' uitsluitsel geven over:
• wel of geen beperkt getij terug op de Grevelingen (aanpak zuurstofloosheid, opwekking getijdenenergie)
• wel of geen waterberging op de Grevelingen (versterking waterveiligheid Rijn-Maasdelta)
• wel of geen zout Volkerak-Zoommeer (aanpak overmatige blauwalgen- en waterplantenbloei, benutten economische potenties)
Bekkens
Tot voor kort waren er over de bekkens afzonderlijk besluitvormingsprocessen. Stuurgroep Zuidwestelijke Delta en de andere betrokken personen en organisaties hadden vorig jaar al besluiten een rijksstructuurvisie op te stellen.
Het rijk geeft hiermee invulling aan zijn beleidsverantwoordelijkheden op het gebied van waterveiligheid en zoetwater (Deltaprogramma), waterkwaliteit (Kaderrichtlijn Water), natuur (Vogel- en Habitatrichtlijn) en economie en innovatie (topsectorenbeleid).
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-
Krone AM243CV 3-punts maaier
2003, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag23° / 10°10 %
-
Woensdag21° / 9°10 %
-
Donderdag20° / 9°10 %