'Band bedrijven en ontwikkelingshulp hechter'
Handel moet een veel belangrijker aandeel hebben in de contacten met ontwikkelingslanden. Dat vindt VVD-Tweede Kamerlid Ingrid de Caluwé.
In samenwerking met partnerorganisaties als Agriterra wordt volgens De Caluwé daardoor verdere economische ontwikkeling tot stand gebracht.
'Met meer betrokkenheid van het bedrijfsleven en minder regels moet het lukken een wezenlijke bijdrage te blijven leveren aan economische ontwikkeling in die landen.'
Agriterra
Dat was de kern van een korte inleiding, die het Kamerlid dit weekeinde bij agrarische ontwikkelingsorganisatie Agriterra in Arnhem hield.
Als boeren en ook individuele ondernemers zich inzetten om problemen in ontwikkelingslanden op te lossen, kennis over te dragen, coöperaties en bedrijven op te zetten, worden de betrokken landen vooruitgeholpen.
Bezuinigingen
De gevolgen van de komende bezuinigingen op ontwikkelingssamenwerking kunnen volgens De Caluwé worden beperkt. Dat kan door zo met nieuwe instrumenten en fondsen te werken, dat middelen effectiever worden ingezet.
'De inzet van Nederland blijft gericht op bedrijfsleven, landbouw en water met als doel economische ontwikkeling in die landen. Agriterra kan daar een wezenlijke rol bij spelen.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
-

John Deere X948 zitmaaier (SOM) #31306
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

HUSQVARNA R200IX ACCU RIDER (LIE) #60841
Gebruikt, € 6.920
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag14° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 10°70 %
-
Zondag12° / 9°70 %









