Weinig bollentelers stoppen
Bollentelers hebben weinig beëindigings- of uitbreidplannen, meldt onderzoeksbureau AgriDirect in Roggel.
Uit een enquête van het bureau blijkt dat één op de acht bollenboeren wil uitbreiden en 5,9 procent van plan is te stoppen. 'Doorgaan zoals nu, is het devies in bloembollensector', zegt AgriDirect.
Het percentage bloembollentelers dat het bedrijf wil afbouwen, is in vijf jaar niet zo laag geweest als in 2012. In 2011 piekte het percentage telers met beëindigingsplannen op 8 procent.
Uitbreidingsplannen
Bij grote bollentelers is de afname van de uitbreidingsplannen het duidelijkst zichtbaar. Het aandeel bollenkwekers in deze groep dat wil uitbreiden, is gehalveerd van 28 naar 14,3 procent.
AgriDirect inventariseert jaarlijks de toekomstintenties van Nederlandse bloembollentelers. Eind vorig jaar werden ongeveer negenhonderd bloembollenkwekers telefonisch benaderd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (ETT) #779286
Gebruikt, € 167.500
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %













