Nieuw geval van brucellose in België
Op een zoogkoeienbedrijf in de Belgische provincie Namen is een nieuw geval van brucellose vastgesteld. Dat meldt het voedselagentschap (FAVV), geeft het Vlaams infocentrum land- en tuinbouw aan.
Als contactbedrijf van de eerste brucellose-haard die maart vorig jaar uitbrak, werd het bedrijf systematisch gevolgd. FAVV benadrukt dat het niet om een nieuwe besmettingshaard gaat, maar om een uitloper van de vorige haarden.
Het zoogkoeienbedrijf werd na de positieve test meteen geblokkeerd. Ook de procedure voor het opsporen van contactbedrijven is gestart. Deze contactbedrijven worden onder toezicht geplaatst en intensief gevolgd.
Namen
Er werden vorig jaar in totaal zes uitbraken van brucellose vastgesteld, waarvan de eerste haard zich eveneens in de provincie Namen bevond.
Om te vermijden dat de ziekte zich verspreidde, werden alle runderen van de zes bedrijven geruimd. Het ging daarbij om 1.271 dieren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (SOM) #688719
Gebruikt, € 3.289
-
New Holland T7.210 trekker (SOM) #179478
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag28° / 10°0 %
-
Dinsdag30° / 14°5 %
-
Woensdag30° / 15°15 %