Nieuw geval van brucellose in België
Op een zoogkoeienbedrijf in de Belgische provincie Namen is een nieuw geval van brucellose vastgesteld. Dat meldt het voedselagentschap (FAVV), geeft het Vlaams infocentrum land- en tuinbouw aan.
Als contactbedrijf van de eerste brucellose-haard die maart vorig jaar uitbrak, werd het bedrijf systematisch gevolgd. FAVV benadrukt dat het niet om een nieuwe besmettingshaard gaat, maar om een uitloper van de vorige haarden.
Het zoogkoeienbedrijf werd na de positieve test meteen geblokkeerd. Ook de procedure voor het opsporen van contactbedrijven is gestart. Deze contactbedrijven worden onder toezicht geplaatst en intensief gevolgd.
Namen
Er werden vorig jaar in totaal zes uitbraken van brucellose vastgesteld, waarvan de eerste haard zich eveneens in de provincie Namen bevond.
Om te vermijden dat de ziekte zich verspreidde, werden alle runderen van de zes bedrijven geruimd. Het ging daarbij om 1.271 dieren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Juwel 8 (OLD) #29138
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.95 (BRU) #145089
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
KVERNELAND 150B 100-4 PLOEG (HAE) #24473
Gebruikt, € 14.900
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Vrijdag16° / 7°5 %
-
Zaterdag17° / 8°10 %
-
Zondag18° / 8°20 %