RUG: 'Modern gruttokuiken groeit te traag'
Gruttokuikens die opgroeien in een monocultuur van gras - zonder kruiden of bloemen - groeien een stuk minder hard dan kuikens op ‘ouderwetse’, kruidenrijke weilanden.
Dat blijkt uit onderzoek van ecologe Rosemarie Kentie en haar collega's van Rijksuniversiteit Groningen.
Die trage groei draagt mogelijk bij aan de veel lagere overlevingskans van de gruttokuikens, stellen de wetenschappers.
Kruidenrijk weiland
Van de kuikens die op modern, intensief bewerkt land opgroeien tussen alleen maar gras, overleven er tweeënhalf keer minder hun eerste levensjaar dan van de kuikens die op een kruidenrijk weiland uit het ei komen.
Tussen 2007 en 2010 gaven de onderzoekers een groot aantal gruttokuikens gekleurde ringen, waarmee de dieren op afstand herkenbaar werden.
Gevangen en gewogen
In de periode daarna werden verschillende kuikens opnieuw gevangen en gewogen. Daardoor kon de groei worden gemeten en werd gemonitord hoeveel vogels in de daaropvolgende jaren terugkeerden naar de broedgebieden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6420 S met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 13.948
-

Euro apatorplaten
Gebruikt, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
Vacatures
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Wageningen
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Maandag26° / 14°10 %
-
Dinsdag18° / 16°50 %
-
Woensdag18° / 12°80 %











