RUG: 'Modern gruttokuiken groeit te traag'
Gruttokuikens die opgroeien in een monocultuur van gras - zonder kruiden of bloemen - groeien een stuk minder hard dan kuikens op ‘ouderwetse’, kruidenrijke weilanden.
Dat blijkt uit onderzoek van ecologe Rosemarie Kentie en haar collega's van Rijksuniversiteit Groningen.
Die trage groei draagt mogelijk bij aan de veel lagere overlevingskans van de gruttokuikens, stellen de wetenschappers.
Kruidenrijk weiland
Van de kuikens die op modern, intensief bewerkt land opgroeien tussen alleen maar gras, overleven er tweeënhalf keer minder hun eerste levensjaar dan van de kuikens die op een kruidenrijk weiland uit het ei komen.
Tussen 2007 en 2010 gaven de onderzoekers een groot aantal gruttokuikens gekleurde ringen, waarmee de dieren op afstand herkenbaar werden.
Gevangen en gewogen
In de periode daarna werden verschillende kuikens opnieuw gevangen en gewogen. Daardoor kon de groei worden gemeten en werd gemonitord hoeveel vogels in de daaropvolgende jaren terugkeerden naar de broedgebieden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #696315
Gebruikt, € 6.966
-
Kuhn Varimaster 151
2002, P.O.A.
-
John Deere 6125M (BIE) #58216
Gebruikt, P.O.A.
-
7635
Gebruikt, € 17.500
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag28° / 10°0 %
-
Dinsdag30° / 14°5 %
-
Woensdag30° / 15°15 %