Pinken dood door watertoevoer probleem
Op een opfokbedrijf met 25 pinken zijn onlangs acht pinken ernstig ziek geworden nadat de watertoevoer naar de drinkbakken twee dagen niet functioneerde.
Eén pink is gestorven en een ander lag tegen de grond. Dat meldt de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD).
De ziektegeschiedenis en -verschijnselen en de waarnemingen bij sectie op de gestorven pink wijzen op watervergiftiging als oorzaak van de beschreven problemen.
Evenwicht mineralenconcentratie
Dat dienst waarschuwt dat als runderen in korte tijd veel water drinken, na een relatief lange periode van dorsten, het evenwicht van de mineralenconcentratie in het bloed ernstig verstoord kan raken.
De rode bloedcellen kunnen daardoor openbarsten, geeft GD aan.
Kleine porties water
GD adviseert om bij een probleem als deze de dieren de eerste uren na het opmerken in kleine hoeveelheden drinken te geven en daarna de waterleiding pas weer aan te sluiten.
Bij ernstig zieke dieren kunnen veehouders bloedtransfusie overwegen in een poging het leven te redden. Volgens de dienst is het meestal echter te laat om nog iets te kunnen doen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 804 schudder (BEN) #778459
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6230 TTV Warrior (ZIJ) #778003
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland TA465 opraapwagen
1995, P.O.A.
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %
-
Dinsdag14° / 7°50 %















