Politie Ivoorkust perst cacaoboeren af
Militairen en politieagenten hinderen de nieuwe oogst van cacao in Ivoorkust, het grootste productieland van deze grondstof voor chocola. De veiligheidsdiensten werpen de laatste maanden steeds meer illegale wegblokkades op, waar ze de boeren en handelaren flink laten betalen om door te mogen rijden.
'Momenteel zijn er zo'n 200 à 300 wegblokkades, bijna allemaal illegaal', klaagt Mohamed Kouyate, hoofd van Transport Flow Observatory. De regering had beloofd om de blokkades te bestrijden, maar daar komt weinig van terecht.
Politie en leger zeggen dat de wegblokkades nodig zijn om aanhangers van de verdreven president Laurent Gbagbo op te pakken. Maar menige militair verdient zo wat extra geld bij.
Vaste prijs
De boeren en handelaren zeggen dat ze door de afpersing niets meer verdienen. De oogst van cacao, die eerder deze maand begon, was al een tijd verliesgevend. Als hulp had de overheid een vaste prijs per kilo cacao vastgesteld. Maar dat bedrag raken de boeren en opkopers onderweg grotendeels kwijt aan agenten en militairen.
Menige handelaar is de wantoestand nu zat. Ehui Besson, directeur van Cafco-koopcentrum in Divo: 'We proberen nog twee reizen te maken naar de boeren. Als de afpersing onze winst wegvaagt, dan stoppen we met opkopen.' .
ANP
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Opal (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (ETT) #691990
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Dinsdag19° / 11°65 %
-
Woensdag22° / 12°5 %
-
Donderdag24° / 11°0 %