Defensiehelikopters boven natuurgebied
Defensie mag met helikopters oefenen in en bij beschermde natuurgebieden in de militaire laagvlieggebieden voor helikopters. De vergunning daarvoor is afgegeven nadat ecologisch onderzoek uitwees dat er geen negatieve effecten zijn op de natuurwaarden.
Volgens de Natuurbeschermingswetvergunning mag defensie per laagvlieggebied jaarlijks een bepaald aantal uren laagvliegen met helikopters boven en bij de Natura 2000-gebieden en beschermde natuurmonumenten.
Beschermde natuurwaarden
Aan de hand van onderzoek op basis van geregistreerde helikoptervlieguren in de periode 2003-2008 is gekeken of hierdoor de wettelijk beschermde natuurwaarden niet achteruit gaan.
In de meeste gebieden is dat niet het geval. Voor enkele gebieden kan dit niet worden uitgesloten en is in de vergunning vastgelegd dat daar tijdelijk of het hele jaar niet mag worden laaggevlogen.
Natura 2000-gebieden
Het betreft Natura 2000-gebieden Deurnsche Peel en Mariapeel, de Groote Peel, Ketelmeer & Vossemeer, Uiterwaarden Waal, Voordelta en de Waddenzee voor zover die in en bij de laagvlieggebieden liggen.
Het gaat om relatief kleine delen van de laagvlieggebieden, wat de maatregel voor Defensie werkbaar maakt.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz-Fahr 11041
2002, P.O.A.
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

John Deere 6M 125 trekker (MOL) #783194
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag20° / 11°5 %
-
Woensdag19° / 12°20 %
-
Donderdag18° / 11°55 %










