Innovatie voor betaalbare duurzame energie
Door innovatie wordt duurzame energie goedkoper, zodat het op den duur niet meer afhankelijk is van overheidssubsidie. Dat stelde EL&I-minister Maxime Verhagen gisteren op de informele energieraad in Cyprus.
Op het eiland wisselen de energieministers van Europa van gedachten over de toekomst van het Europees energiebeleid. 'We willen in Europa samen inzetten op innovaties die duurzame energie goedkoper maken', geeft Verhagen aan.
'Dat bevordert het gebruik van duurzame energie en is goed voor de schatkist.'
Energiedoelstellingen
Nederland is kritisch over de opeenstapeling van allerlei verschillende Europese energiedoelstellingen. 'We moeten goed letten op de samenhang en de kosten van al die verschillende doelen,' benadrukt de bewindsman.
'Zo heeft de Europese Unie al doelstellingen voor de vermindering van uitstoot van CO2, het gebruik van meer duurzame energie en van meer biobrandstoffen.'
Aardgas
Verhagen benadrukte in Cyprus het belang van aardgas in de overgang van een economie die steeds meer duurzame energie gebruikt.
'Aardgas is een relatief goedkope en schone brandstof. Als het windstil is en de zon schijnt niet, dan kunnen gascentrales wel stroom leveren. Zo blijft het energieaanbod betrouwbaar.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (AKK) #688016
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











