Meer medailles bij wijnkeuring 2012
Het aantal gouden medailles was dit jaar lager dan de afgelopen 2 jaar bij de Nederlandse wijnkeuring. Maar volgens juryvoorzitter Frank Jacobs mag niet de conclusie worden getrokken dat de kwaliteit terugloopt.
Dit jaar behaalden 58 van de 169 ingezonden wijnen een medaille. De score dit jaar was: 1 goud, 24 zilver en 33 brons. Het leeuwendeel van deze wijnen is afkomstig van de minder geslaagde oogstjaren 2010 en 2011. In 2009 verliep het groeiseizoen juist heel voorspoedig.
'Met deze informatie in het achterhoofd ziet de medaillespiegel er ineens heel anders uit', zei Jacobs zondag bij de uitreiking van de medailles in Kasteel Groeneveld in Baarn.
'Het aantal medailles is procentueel zelfs weer gestegen is. Naar ruim 34%', aldus Jacobs. 'We kunnen niet anders stellen dan dat de kwaliteit van de wijnen elk jaar toeneemt.'
Open Wijngaardendag
De prijsuitreiking vormde de opmaat voor de www.nationalewijnweek.nl Nationale Wijnweek. Die begint met een open dag van de Nederlandse wijngaarden op 29 en 30 september.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T7.190 PowerCommand
2019, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
Fendt 313 S4 Profi
2018, P.O.A.
-
TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
Weer
-
Vrijdag16° / 7°5 %
-
Zaterdag18° / 5°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %