Directie Gelderse eierbroederij aangehouden
Twee directeuren van een eierbroederij in Gelderland zijn vandaag aangehouden vanwege vermoedelijke fraude. De eieren zouden ten onrechte het predicaat scharrel of vrije uitloop hebben gekregen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Van de eierbroederij werden in maart dit jaar al panden doorzocht en de administratie in beslag genomen. De 2 directeuren worden verdacht van het leveren van valse facturen om de te veel gehouden kippen van 3 pluimveehouders uit de boeken te houden.
Het gaat daarbij om boeren uit Friesland, Limburg en Noord-Brabant. Zij zijn vorige week aangehouden. De NVWA verdenkt hen van het in de handel brengen van scharrel- of vrije uitloopeieren die niet voldoen aan de EG-richtlijnen en de Landbouwkwaliteitswet.
Dierproductierechten
De verdachte pluimveehouders houden vermoedelijk volgens de dienst ook meer leghennen dan waarvoor zij dierproductierechten bezitten. Hierdoor zouden zij een grotere mestafzet hebben dan is toegestaan.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
HUSQVARNA R200IX ACCU RIDER (LIE) #60841
Gebruikt, € 6.920
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BEN) #692327
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere 6420 S met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %