Alfa: 9% hoger kritieke melkopbrengst
De melkveehouders van Alfa Friesland kwamen in boekjaar 2011/2012 tot een kritieke melkopbrengst van € 30,48 per 100 kilo melk. Dat is 9% hoger dan de € 27,86 in boekjaar 2010/2011.
Het bedrijfssaldo steeg bij de Friese Alfa boeren vorig jaar naar € 32,49 per 100 kilo melk. Het boekjaar daarvoor was dat € 31,81. De niet-toegerekende kosten en de vaste kosten lagen echter hoger.
De duidelijk hogere melkprijs wordt maar amper verzilverd. Volgens Alfa Friesland is dat een gevolg van een hogere KVEM prijs voor krachtvoer en ruwvoer. Die stegen respectievelijk 14 en 41%.
HAR
Bij de stijging van HAR (Huur, Aflossing en Rente) geeft Alfa een waarschuwing af.
'Het achterstallig onderhoud is bijgewerkt, maar door het maken van kosten bouwt de ondernemer geen vermogen op in het bedrijf. En ondernemen is niet het maken van zoveel mogelijk kosten, maar het vormen van zoveel mogelijk vermogen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7600 (ZIJ) #696750
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 130 trekker (LIE) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 7.250
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag17° / 13°50 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag18° / 12°10 %










