Overijssels onderzoek naar asbest
LTO Noord Overijssel en de Provincie Overijssel willen weten hoeveel asbest er in agrarische bedrijfsgebouwen aanwezig is. Daarom gaan ze een quickscan uitvoeren.
Gemeenten Tubbergen, Dinkelland, Oldenzaal, Losser, Dalfsen, Rijssen-Holten, Olst- Wijhe en Twenterand doen mee aan de quickscan. Boeren in deze gemeenten hebben een persoonlijke uitnodiging gekregen om een digitale enquête in te vullen.
Aanpak
De veehouders kunnen aangeven hoeveel asbest er nog op hun bedrijf aanwezig is. De ondernemers kunnen ook suggesties geven hoe de sanering van asbest kan worden bevorderd. De gegevens worden anoniem verwerkt.
Alle opmerkingen en suggesties worden straks gebruikt om meer inzicht te krijgen in de knelpunten en kansen bij het saneren van asbest in Overijssel. Na de quick scan kan een eventuele aanpak worden vastgesteld.
Risico gezondheid
In de agrarische sector is altijd veel asbesthoudend materiaal gebruikt. Sinds bekend is dat asbest een groot gezondheidsrisico met zich meebrengt is vanuit overheidswege een verbod op het gebruik van asbest in 1993 uitgevaardigd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Overig () #695857
Gebruikt, € 1.100
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HG) #692920
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Dinsdag35° / 17°0 %
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %