Noordoost-Twente wil landschapsvereniging
Een groep met agrarische ondernemers en andere experts gaat de mogelijkheden voor een landschapsvereniging in Noordoost-Twente onderzoeken.
Ze kijken daarbij op welke manier een landschapsvereniging zowel de boeren als het landschap kan dienen en welke functies en werkzaamheden de landschapsvereniging op zich moeten nemen.
Het idee om de mogelijkheden voor een landschapsvereniging te verkennen, is afkomstig van LTO Noord-afdelingen in Noordoost-Twente en de Plattelandsbank. Samen hebben zij een praktijkvraag ingediend bij het platform van Goed boeren in kleinschalig landschap.
Inspiratie opdoen
Ruim 20 boeren uit Noordoost-Twente en experts op het gebied van natuur en landschap ging afgelopen mei al op bezoek bij 2 agrarische natuurverenigingen in Noord-Nederland om inspiratie op te doen.
Belangrijke conclusie was dat er veel te winnen is door de oprichting van een landschapsvereniging in Noordoost-Twente. Het grote draagvlak en vertrouwen van de boeren in Friesland en Groningen hebben de bezoekers ervaren als opvallend.
Zorgpunt
Als zorgpunt benoemden ze dat verenigingen sterk afhankelijk zijn van subsidies.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

John Deere 6R 150 trekker (DRO) #708772
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, € 23.500
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #777297
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag17° / 13°50 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag17° / 12°10 %











