LeafSpot helpt bij bladvlekken
LeafSpot is voor telers en adviseurs een waardevol hulpmiddel in de aardappelteelt. Dat werd deze week duidelijk tijdens een HLB-bijeenkomst voor handel, toeleveranciers en handelshuizen.
LeafSpot is het diagnosesysteem van HLB in Wijster voor bladvlekken in aardappelen. Een goede diagnose van de bladvlekken is een voorwaarde om een goede bestrijding uit te voeren.
Zeer divers
In de bijeenkomst werd ingegaan op de resultaten van LeafSpot van de afgelopen 3 jaar. Hieruit bleek dat de oorzaken van bladvlekken in aardappelen zeer divers zijn en in het veld nauwelijks te onderscheiden.
LeafSpot kan telers en adviseurs hierbij helpen. Na beoordeling in het laboratorium geeft HLB het resultaat via sms of mail direct door aan de teler of adviseur.
Lagere opbrengsten
Veel aardappelpercelen halen niet hun potentiële opbrengst. Het gewas sterft te vroeg af vanwege allerlei bladvlekken. In de praktijk zorgt dit voor lagere opbrengsten, soms wel tot 40%.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag0° / -5°5 %
-
Vrijdag2° / -5°10 %
-
Zaterdag6° / -2°10 %










