'Voor telers goed dat boring niet doorgaat'
Voor de telers is het goed dat het proefboren bij Pieterburen niet doorgaat. Gemeente De Marne had echter wel wat extra werkgelegenheid kunnen gebruiken.
Hiermee reageert LTO Noord-afdelingsvoorzitter De Marne Jo Jonas op het besluit van het Franse energiebedrijf EDF.
'Vooral voor de pootgoedaardappeltelers is het goed dat de boringen niet doorgaan. Mogelijke gevolgen voor hen waren bodemdaling, waardevermindering van bedrijven, veiligheid en lichtoverlast', zegt Jonas.
Extraatje
Aan de andere kant loopt gemeente De Marne met het afketsen van het plan werkgelegenheid en een betere infrastructuur mis, zegt de afdelingsvoorzitter. 'De Marne is een krimpgemeente. Elk extraatje was meegenomen.'
EL&I-minister Maxime Verhagen verleende in 2010 een opsporingsvergunning voor steenzout aan EDF voor een gebied in gemeente De Marne. Volgens Jonas is er nooit naar draagvlak in het gebied gekeken.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER EX MAAIDEK (HAE) #777317
Gebruikt, P.O.A.
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER MY2026 (MOL) #777351
Gebruikt, P.O.A.
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 17.436
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %










