Sectorraad Paarden: neem geen risico's
De Sectorraad Paarden wijst alle paardeneigenaren op de eigen verantwoordelijkheid voor de gezondheid van hun paarden. Zij dringt erop aan geen onnodige risico's te nemen.
Aanleiding van de oproep is de uitbraak van rhinopneumonie ('rhino') op bedrijven in het Gelderse Berg en Dal en Heumen.
'Wees voorzichtig en vervoer paarden niet wanneer dit niet noodzakelijk is, omdat het virus vooral wordt overgedragen door direct contact. Ontvang daarnaast ook geen paarden van andere bedrijven. Zeker niet vanuit het gebied waar de besmetting op dit moment geconstateerd is', aldus de Sectorraad Paarden.
Verschillende typen
Rhinopneumonie wordt veroorzaakt door Equine Herpes Virussen (EHV). Er zijn verschillende typen van rhino, veroorzaakt door de typen EHV1 en EHV4. Het virus is voor mensen niet gevaarlijk, stelt de Sectorraad Paarden.
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1663486&h=Rhinopneumonierhino-dossier
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 8080A
1982, P.O.A.
-

JOHN DEERE 6155R TREKKER AP (HAE) #60472
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (KOU) #778128
Gebruikt, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %











