Maïsstoppelkneuzer werkt in Duitsland
Machinebouwer Evers uit Almelo heeft 2 maïsstoppelkneuzers aan het werk in Duitsland. Loonwerker Rainer Fischer is enthousiast. Hij sorteert voor op regelgeving ter bestrijding van de maïsstengelboorder.
Tot op heden is de maïsstengelboorder in Nederland nog niet aangetroffen. In Duitsland daarentegen komt de maiszünsler (Ostrinia nubilalis) al wel voor, vooral in Zuid- en Oost-Nedersaksen. Maïstelers vrezen dat de vlinder oprukt naar de grote maïsvelden voor veevoer en biobrandstof.
Eén van de oplossingen is het voor de winter vernietigen van de overwinterplek van de rupsen. Deze vreten zich eerst tijdens het groeiseizoen een weg door de stengel, om bij de wortelhals te overwinteren. Klepelen en onderploegen zou een oplossing zijn.
Rups
Loonwerker Fischer twijfelt daaraan: 'Bij onderploegen blijft de maïsstoppel intact, de rups overleeft waarschijnlijk'.
Hij ziet veel meer in het kneuzen van de stoppel. Hij is enthousiast over de Zünslerwals van Evers. 'Het gaat snel, 4,5 tot 5 hectare per uur. De meeste stengels zijn gekneusd. Water en de vorst doen de rest.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (BRU) #692297
Gebruikt, € 3.950
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Woensdag13° / 10°10 %
-
Donderdag9° / 6°5 %
-
Vrijdag10° / 4°5 %











