Vogelgriep en NCD blijven huishouden in Polen

Zeventig uitbraken van vogelgriep kent Polen in 2026, waarvan 10 in de afgelopen week. Samen met de 43 uitbraken vanaf september komt het aantal uitbraken dit seizoen inmiddels uit op 113. Daarnaast blijft Newcastle Disease (NCD) voor uitbraken zorgen.

Polen krijgt vogelgriep en NCD niet onder de duim.
© Marcel Berendsen

Het aantal vogelgriepuitbraken ligt in het huidige seizoen 2025-2026 al hoger dan de 109 uitbraken van seizoen 2024-2025 toen Polen ook al kampte met veel vogelgriepuitbraken.

De uitbraken van vogelgriep spelen bij alle soorten pluimvee. Van eenden en ganzen tot kalkoenen, vleeskuikens, leghennen en ouderdieren. Het gaat in totaal om vele miljoenen dieren die vanwege de zeer besmettelijke ziekte geruimd moeten worden.

Newcastle Disease

Naast vogelgriep hebben ook de uitbraken van NCD Polen in de greep. Er zijn daar in 2026 inmiddels 35 uitbraken bij vooral vleeskuikens, kalkoenen maar ook leghennen. In 2025 waren er 86 NCD-uitbraken.

De net als vogelgriep zeer besmettelijke pluimveeziekte treft ook veel hobby bedrijven. Dit jaar zijn er 40 hobby bedrijven besmet geraakt met NCD vorig jaar waren dat er 95. Er zijn veel onderlinge besmettingen tussen hobby bedrijven en commerciële bedrijven.

Nederland telt in seizoen 202-/2026 in totaal 45 uitbraken van vogelgriep op commerciële bedrijven en we zijn nog vrij van NCD. Buurland Duitsland is al wel getroffen door NCD. In deelstaat Brandenburg zijn tot nu toe 18 uitbraken en in Beieren zijn er 16 uitbraken. In Duitsland zijn met name leghenbedriijven getroffen.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Vrijdag
    13° / 7°
    20 %
  • Zaterdag
    19° / 6°
    30 %
  • Zondag
    13° / 7°
    20 %
Meer weer