Verwerkers gebruiken minder buitenlandse aardappelen
Van de aardappelen die Nederlandse fritesfabrikanten in november hebben verwerkt, is 49,2 procent afkomstig van invoer. Daarmee is het aandeel buitenlandse aardappelen lager dan een maand eerder. Dit blijkt uit de verwerkingscijfers van de Vereniging voor de Aardappelverwerkende Industrie (Vavi).
De verwerkingscijfers laten zien dat het aandeel buitenlandse aardappelen in oktober uitkwam op 52,8 procent. Wel ligt het percentage van 49,2 procent in november hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder. Toen gebruikten de Nederlandse fritesfabrikanten 44,4 procent buitenlands product.
Nederlandse aardappelverwerkers hebben in november in totaal 288.000 ton aardappelen gebruikt voor de productie van bijna 167.000 ton eindproduct, meldt Vavi. Ondanks het grote aanbod is het volume aan verwerkte aardappelen nog steeds bescheiden. De 288.000 ton van november is 25.900 ton minder dan een maand eerder. Tegelijkertijd is het ook 39.900 ton minder dan in november 2024.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6510
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Dinsdag31° / 15°0 %
-
Woensdag22° / 13°0 %
-
Donderdag25° / 8°0 %

















