'Europese strategie nodig voor substraatgrondstoffen'
De transitie naar hernieuwbare grondstoffen voor de substraatindustrie is complex en kost tijd. Het is daarom cruciaal dat alle benodigde grondstoffen beschikbaar blijven voor substraat. 'Dit leidt tot een dringende behoefte aan een 'Europese agenda' om de beschikbaarheid van strategische grondstoffen veilig te stellen', melden de Duitse en Nederlandse substraatindustrie.
Volgens het Duitse Industrieverband Garten (IVG) en de Vereniging van Potgrond- en Substraatfabrikanten (VPN) is het besef dat de beschikbaarheid en kwaliteit van grondstoffen een grote uitdaging vormen nog niet doorgedrongen bij beleidsmakers.
'In tijden van geopolitieke spanningen is het van belang om rekening te houden met de kwetsbaarheid van strategische sectoren en de bijbehorende toeleveringsketens', geeft VPN-directeur Han de Groot aan op de gezamenlijke conferentie met zijn collega's in Duitsland. 'Dit geldt ook voor de tuinbouw en de substraatsector.' Volgens adjunct-directeur Philip Testroet van de IVG is een nationale agenda nodig die kan worden opgenomen in een Europese strategie.
Politiek kader
VPN en IVG dringen bij beleidsmakers in Duitsland, Nederland en de Europese Unie aan om er voor te zorgen dat de strategische grondstoffen voor substraten beschikbaar blijven.
'Erken de substraatindustrie en haar producten als van nationaal belang en erken daarmee strategische grondstoffen voor substraten als een belangrijk politiek thema en zorg voor de beschikbaarheid ervan.' Het tweede punt van de organisaties is het ontwikkelen van een gecoördineerde strategische agenda om de beschikbaarheid van grondstoffen (volume en kwaliteit) voor substraten te waarborgen. 'Vertaal deze strategische agenda naar beleid en regelgeving op nationaal en Europees niveau', is hun advies.
Ten derde pleiten VPN en IVG voor het vereenvoudigen van de regels voor turfwinning- en gebruik, en voor de productie van lokale hernieuwbare grondstoffen. Tot slot vinden ze dat een gelijk speelveld moet worden gecreëerd voor het gebruik van grondstoffen en de productie van substraten in Europa.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6420 S met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

Alltrec 4810T (HIL) #21051
Gebruikt, € 45.000
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag5° / -2°20 %
-
Zaterdag4° / -1°10 %
-
Zondag3° / -1°90 %

















