Kom in de Kas profiteert van prachtig weer
In de Noord-Hollandse regio Wervershoof-Andijk bezochten zaterdag meer bezoekers dan ooit de zes glastuinbouwbedrijven die deelnamen aan Kom in de Kas. Het lijkt erop dat deze editie van het evenement extra profiteerde van het prachtige weer en alle actualiteiten en ontwikkelingen in de sector.

De deelnemende regionale glastuinbouwbedrijven waren heel verschillend. Zowel in teelt als in oppervlakte en de mate van robotisering.
Op de plantenkwekerij van Gitzels in Wervershoof konden bezoekers kiezen voor een rondrit per elektrische trein, bestuurd en van commentaar voorzien door William Gitzels. Degenen die daar niet voor kozen, konden zich vergapen aan de moderne drones waarmee de kwekers foto's maken van het groeiende gewas om doorlopend relevante informatie te krijgen.

Het succes van Kom in de Kas wordt vaak bepaald door de activiteiten voor de kinderen. Speurtochten en springkussens, maar ook zelf een plantje planten en als triomf mee naar huis nemen, bleken een doorslaand succes. Niet alleen de jongere bezoekers maakten gebruik van deze mogelijkheid, ook veel ouderen gingen met een koolplantje naar huis.
Bij VD Holland in Andijk kregen bezoekers tekst en uitleg over de teelt van gewassen op substraten. Dit bedrijf kreeg 's ochtends ook bezoek van een radioverslaggever van NPO 1 die van alles wilde weten over de gewasbescherming, het energiegebruik en de inzet van buitenlandse arbeidskrachten. Ondernemer Arnoud van Dijk was op de vragen voorbereid en kon zichzelf goed verwoorden.

Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
SOLIS SOLIS 26
2022, P.O.A.
-
Fendt 716 Vario COM3
Gebruikt, P.O.A.
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T7.190 PowerCommand
2019, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag18° / 5°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 7°10 %