Zeeuwse tulpen komen goed de winter uit en bloeien volop
Wie nu over de Roolandsedijk in het Zeeuwse Oud-Vossemeer rijdt, ziet een perceel met vroege tulpen die volop in bloei staan. Een prachtig gezicht. Het betreft de tulpen van Boers Agro uit Poortvliet. Vorige week ging het plastic van het perceel af.
Volgens Jan Boers bloeien de tulpen al twee weken, dus ook toen ze nog onder het plastic zaten. 'Het gewas staat er mooi bij en is de winter goed doorgekomen. Het was niet te nat en er zijn een aantal koude dagen geweest, wat gunstig is voor de ontwikkeling van de tulpen.'
Boers meldt dat eind maart bloeien normaal is voor vroege tulpen onder plastic. Het betreffende perceel in Oud-Vossemeer is begin oktober geplant. De bedoeling is dat Boers Agro donderdag begint met het koppen van de tulpen op het perceel van 5 hectare.
'De tijd na het koppen is belangrijk', zegt Boers. 'Ik hoop op mooi groeizaam weer met voldoende vocht. We zijn nu al aan het beregenen op andere percelen. Door de frisse noordoostenwind droogt het hard op.' De Zeeuw verwacht in de eerste helft van juni te starten met bollen rooien. Over de verwachte opbrengst durft hij nu nog geen uitspraken te doen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-

Deutz Fahr Agrotron 6150 TTV tractor (REU) #776304
Gebruikt, € 92.500
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (BRU) #693693
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag12° / 7°60 %
-
Woensdag17° / 7°5 %
-
Donderdag14° / 8°20 %
















