Belgische groenteverwerkers schroeven contractvolumes terug
Belgische verwerkers van vooral diepvriesgroenten contracteren voor dit teeltseizoen minder productvolume dan voorgaande jaren.
De fabrikanten van diepgevroren groenten volgen daarmee de trend van de suikerindustrie en de aardappelverwerkers die ook hun contractvolumes terugschroeven. Dit constateert het Belgische nieuwsmedium Vilt.be na een vraaggesprek met een vertegenwoordiger van diepvriesfabrikant Ardo in het West-Vlaamse Ardooie.
Ardo neemt minder bloemkool, erwten en bonen af in vergelijking met voorgaande jaren. Redenen voor de lagere contractvolumes zijn de hoge opbrengsten na afgelopen teeltseizoen en de onzekere marktsituatie. Groenteverwerkers melden dat hun voorraden groter zijn dan verwacht vanwege de relatief zachte winter.
Verder neemt de industrie een afwachtende houding aan omdat onduidelijk is wat de dreiging van invoerheffingen doet met de overzeese export. Vooral akkerbouwers die minder graan en suikerbieten telen, zien industriële groenten als een mogelijk alternatief. Met dit signaal van de groenteverwerkers zullen zij toch op zoek moeten naar andere gewassen met meer perspectief.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

Perfect weidebloter LB-185
2021, P.O.A.
-

Valtra 6350 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (REU) #782222
Gebruikt, € 161.500
Vacatures
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Woensdag29° / 17°0 %
-
Donderdag28° / 16°15 %
-
Vrijdag28° / 17°65 %















