Vogelgriepvirus kan via luchttoevoer in pluimveestal komen
Het vogelgriepvirus vindt mogelijk toegang tot een pluimveestal via de luchttoevoer. Dat concluderen onderzoekers van de faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht, nadat ze in die luchttoevoer DNA van watervogels hebben gevonden. Volgens hen kan het virus daarmee ook via de luchttoevoer de stal binnendringen.
Minuscule deeltjes van wilde watervogels, zoals veren en poep, kunnen door de luchttoevoer pluimveestallen bereiken, signaleert universitair docent Alex Bossers. 'Het vogelgriepvirus kan zich hieraan hechten. Het is mogelijk dat deze minuscule deeltjes zijn besmet met het vogelgriepvirus. Via de lucht dringen ze de stal binnen en zo infecteren ze pluimvee.'
Bossers vervolgt: 'Met een nieuwe techniek, op basis van een dierspecifieke DNA-code, konden we de luchtmonsters analyseren op aanwezigheid van DNA van wilde dieren zoals watervogels.' Het onderzoek is donderdag gepubliceerd in het tijdschrift Eurosurveillance.
Tot nu toe was het nog onduidelijk hoe pluimvee in een stal met het vogelgriepvirus besmet kon raken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (ETT) #692272
Gebruikt, € 6.519
-

John Deere X350R (DAT) #716591
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %
















