Extra geld voor Zeeuwse akkerrand om waterkwaliteit te verbeteren
Waterschap Scheldestromen en provincie Zeeland trekken tot en met 2028 jaarlijks 4,5 ton extra uit voor maatregelen die bijdragen aan de waterkwaliteit. In het specifiek de aanleg van insectenrijke akkerranden.
Voor de regeling Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer (ANLb) was voor 2023 tot en met 2028 al subsidie toegekend in de leefgebieden open akker, open grasland en dooradering en voor 14 hectare in de categorie water; zo'n 3,8 miljoen euro per jaar. Het nieuwe bedrag van 4,5 ton komt daar dus nog bovenop.
Met het extra geld kunnen boeren en tuinders insectenrijke akkerranden aanleggen langs primaire watergangen naast de bufferstroken. Het bedrag is voldoende voor ongeveer 400 kilometer van deze randen.
De subsidie kan worden aangevraagd van 7 tot en met 12 oktober via de website van de provincie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere John Deere 6200
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 6°85 %
-
Woensdag12° / 8°90 %
-
Donderdag13° / 7°15 %

















