Schoolkinderen krijgen meer biologisch fruit voorgeschoteld
Veel scholen hebben zich bij de start van het nieuwe schooljaar ingeschreven voor schoolfruit en -groente. Het Europees schoolfruitprogramma geeft dit jaar extra aandacht aan biologisch fruit. Doel is om met het oog op de Green Deal het aandeel biologisch in Europa te vergroten.
Schoolfruit zit in de lift, meldt biologisch groente- en fruitdistributeur Eosta. In schooljaar 2022-2023 aten kinderen in Duitsland, Frankrijk, Nederland, Oostenrijk, België en Finland 18,3 miljoen kilo groenten en fruit op school. Dat is een groei van ruim 27 procent ten opzichte van het schooljaar ervoor.
Een nieuwe voorwaarde voor het Europese schoolfruitprogramma 2024-2025 is dat alle scholen in alle landen tijdens de schoolfruitweken minimaal vier biologische producten ontvangen. De verschuiving naar meer biologisch schoolfruit maakt deel uit van bredere inspanningen om gezondere en duurzamere voedselkeuzes op scholen in de Europese Unie te bevorderen.
Verspilling tegengaan
Om leerlingen te inspireren verspilling tegen te gaan, ontvangen scholen die deelnemen aan het schoolfruitprogramma sinds het schooljaar 2021 twee tot maximaal vier weken één portie per week met producten van kwaliteitsklasse II. Volgens Eosta hebben deze producten een cosmetische afwijking, wat niets zegt over de smaak van een product.
Kinderen leren hierdoor dat groente en fruit met butsen, gekke vormen en krassen net zo gezond zijn als producten uit klasse I. De distributeur van biologische producten noemt tot slot de Green Deal als het momentum om het aandeel biologisch fruit van het schoolfruit te laten groeien. 'Het sluit aan bij de toenemende bewustwording rondom gezond en duurzaam eten', stelt Eosta.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (LIE) #688016
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T5.110 ElectroCommand
2021, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (LIE) #781268
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra 6350 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
















