'Gek genoeg is veen nu beter te berijden dan klei'
Het hakselen van mais is, door de vele regen van afgelopen weken, een flinke uitdaging in sommige gebieden van Nederland.
Daar weet loonwerker Hans van Leeuwen uit Linschoten alles van. Hij is gespecialiseerd in het bewerken van zompige veengronden en stugge kleipercelen. 'We doen er alles aan om structuurschade te voorkomen', zo legt hij uit. 'Gek genoeg is veengrond momenteel beter te berijden van klei, omdat veen niet plakt.'
Bandenspanning
Zijn trekkers en wagens zijn uitgerust met grote, brede banden, de bandenspanning ligt onder de 1 bar. 'We belasten maximaal 6 tot 7 ton gewicht per as, anders is het funest voor de grond.'
Is het perceel heel nat, dan laadt loonwerker de wagens halfvol. 'We laden dan bij op de kopakker of op de weg. Of we maken een voorraadje en rijden met kleine kippers in het land. En bij extreme nattigheid zetten we rupsvoertuigen in', aldus Van Leeuwen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
-

JOHN DEERE Z540R ZEROTURN (MOL) #61308
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

Vredo 120.05T doorzaaimachine
1990, € 6.450
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %













