Opruimen varkensstal Erichem duurt maanden
Het opruimen van de afgebrande varkensstal in Erichem gaat twee maanden duren. De werkzaamheden worden bemoeilijkt door het in de stal aanwezige asbest.

Woensdag is gestart met het opruimen van de duizenden kadavers in de stal. De provincie Gelderland eist dat dit deel van de klus binnen vier weken is afgerond. Hierbij worden maatregelen genomen om de stankoverlast voor de omgeving te beperken.
Na deze eerste fase van de werkzaamheden wordt begonnen met het saneren van het asbest in de stal. Om verspreiding van asbestdeeltjes te voorkomen wordt de stal natgehouden.
Omgeving
De provincie eiste van eigenaar Adriaan Straathof met spoed een saneringsplan voor de resten van de stal. De VVD-fractie in de provinciale staten wil volgens Omroep Gelderland dat de werkzaamheden dag en nacht doorgaan. De partij wil de periode van overlast voor de omgeving zo kort mogelijk houden.
Dinsdag is Varkens in Nood een petitie gestart die pleit voor een beroepsverbod voor Straathof, de eigenaar van het getroffen varkens bedrijf de Knorhof. Volgens de organisatie is de ondernemer 'berucht' en zijn er op bedrijven van Straathof in Duitsland en Nederland meerdere malen misstanden en overtredingen geconstateerd. De petitie is al ruim 12 duizend keer ondertekend.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
New Holland TNHT6.140
2017, P.O.A.
-
Castel Garden XM140 HD
2020, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %